Naše reference

 

Napsali, řekli o nás ...

Mailem ...

Dobrý den,
chtěly bychom Vám poděkovat za muzikál Louka. Velmi nás zaujal - přírodní tématikou, pěknými melodiemi, nápady, vtipem, hudebním provedením i verzí karaoke. Jsme malá mateřská škola a každým rokem připravujeme vystoupení pro rodiče ( 2x - Vánoce, Den matek), a proto jsme rády využily vaši nabídku na internetu. Muzikál jsme si přizpůsobily našim podmínkám i dětem, zkrátily jsme jej. Myslím, že se nám povedl, děti velmi bavil a rodiče byli překvapeni, jak se z jejich dětí najednou stali herci a zpěváci s "opravdovým doprovodem". Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další.
S pozdravem za kolektiv pracovnic Mateřské školy ve Vilémově ředitelka Zuzana Vičarová

Dobrý deň.
Deťom sa pesničky veľmi páčia púšťame si ich skoro každý deň a dokonca ich už vedia naspamať. Prednedávnom k nám do MŠ chodilo dievčatko z Čiech,presťahovali sa do Prešova asi na 3 roky. Naše deti sa naučili niektoré výrazy česky a opačne a bolo to čosi úžasné.Rodičia nám priniesli mnoho českých pesničiek a hier na CD. Som rada,že sa tak deti učia nielen anglicky, čo niektorí rodičia považujú za čosi prvoradé, ale aj česky.dokonca ma prekvapilo 3.ročné dievčatko s niektorými českými výrazmi, ktoré má z rozprávok z TV v českom jazyku. My sme niekedy keď sme boli spoločný štát bežne počúvali relácii v češtine a vobec sme si to neuvedomovali. A tak by to malo byť aj v súčastnosti. Škoda,že k tomu rozdeleniu došlo. Pesničky na CD sú veľmi pekné, melodické a sú pre nás vhodnou pomockou či už pri cvičení, v rozvíjaní poznania, v hudobnom poznaní, v pracovnej a výtvarnej výchove. Ak uvažujete o spoločnom CD v slovenčine a češtine tak to je výborný nápad a držíme Vám prsty pri jeho realizácii. Ako náhle vydáte nové CD, dajte nám vedieť a my si ho určite objednáme. Prajeme Vám veľa tvorivých síl. Ďakujem. S pozdravom Jana Arendáčová

Vážená paní Buchwaldková,
na naší mateřskou školu přišla nabídka Vašich CD pro děti - CD Louka a CD Rok. Byla jsem pověřena paní ředitelkou o zhodnocení a vyjádření se k této nabídce. Musím uznat, že jsem nadšena jak texty tak i melodiemi. I můj tří -letý syn značně ožil a protancoval a "provrtěl" celé Vaše ukázkové CD. Neustále chce pustit písničku o včeličce nebo o světlušce.
Objednáváme proto u Vás dva kusy CD Louka a dva kusy CD Rok. Ještě jednou moc děkuji a přeji hodně nápadů a inspirace pro Vaše další tvoření.
S pozdravem Věra Cimbálníková, MŠ Radost Přerov

Vážení ,
srdečně Vás zdravím z Přerova a Říkovic. Kolegyně byly z Vašeho programu nadšeny a to je pro mě důležité,abych se na Vás příště opět mohla těšit. Byli jste prý super.Já viděla fotky a ty stojí za to. Jsou k nahlédnutí na naší školkové adrese. Jen škoda , že jsem byla mimo. Aspoň se uvidíme zase někdy příště. Mějte krásný den a užíjte si dovolenou. Díky za spolupráci a také díky za děti .
S pozdravem Šárka Blaťáková, ředitelka MŠ Říkovice

Z novin ...

21.4.2007 6:30 NERATOVICE -Muzikál neratovických školek sklidil obdiv a velký aplaus. Malé děti se představily jako výborní herci. Padesátka dětí ze všech místních mateřských škol se ve čtvrtek odpoledne vystřídala na pódiu velkého sálu společenského domu při představení muzikálu „Louka“.  Školky Zahrádka, Sluníčko, Písnička, U rybiček, Čtyřlístek a Berušky dva měsíce nacvičovaly hudební představení, které nakonec sklidilo obrovský aplaus a obdiv stovek diváků. Pořad se konal v rámci letošních oslav 50. výročí povýšení Neratovic na město. „Připravili jsme pro vás novinku, při jejímž sledování vám předvedeme, že společný název našich školek Harmonie není jen prázdným slovem a jak se nám skutečné harmonie podařilo dosáhnout,“ řekla na začátku ředitelka mateřských škol Vladimíra Říhová, která zdůraznila, že veškerou práci na přípravách i vlastním nácviku provedly učitelky školek. „I kostýmy a kulisy jsou jejich dílem,“ dodala ředitelka. Šest stovek diváků po skončení představení nešetřilo obdivem. „Je to úžasné, jak se jim povedlo secvičit takovou hru s tak malými dětmi,“ shodovali se oslovení s tím, že předškoláci v mnohém dostihli své starší kamarády ze základních škol. Žádné z dětí navíc ani na okamžik nevypadlo z role.Pavel Schebesta    http://melnicky.denik.cz/kultura_region/skolky.html

Červenec 2008 Kynšperk, obecní listy, str.11 - ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY - Již tradiční rozloučení s předškoláky bylo s netradičním vystoupením Sonyen a Marty ze země Not. Vystoupení plné kouzel a písniček si děti užily v mateřské škole U Pivovaru ve středu 11. června. Ještě několik bezstarostných dní ve školce a přijde první vážnější kontakt s nadcházejícím školním rokem při předávání vlády ve škole.

Jeviště se proměnilo v rozkvetlou louku - OBZORY Kutnohorska http://kutnahora.pres.cz/?page=clanek&idc=1006
Dětský muzikál "Louka" v podání dětí MŠ Harmonie Neratovice se uskutečnil 22. května před zaplněným hledištěm kutnohorského Tylova divadla. Představení bylo určeno především dětem z kutnohorských mateřských škol, ale i pro veřejnost.
Muzikál Louka od autorů Soni Buchwaldkové a Martina Maleňáka nacvičilo 68 dětí z MŠ Harmonie v Neratovicích, která sdružuje šest mateřských škol. Úspěšná premiéra se uskutečnila na jaře ve Společenském domě v Neratovicích, kde bylo přítomno kolem 500 diváků. I v Kutné Hoře sklízeli mladí herci zasloužený potlesk publika.

Z webových stránek ...

Mateřská škola Harmonie
Dne 19. 4. 2007 uspořádala Mateřská škola Harmonie Neratovice veřejné vystoupení všech svých šesti pracovišť k 50. výročí povýšení Neratovic na město ve Společenském domě. Děti zde představily svůj muzikál Louka autorů Soni Buchwaldkové a Martina Maleňáka z Havířova. Toto vystoupení 65 účinkujících dětí se setkalo s velikým ohlasem veřejnosti a mělo opravdový úspěch. Potlesk si vysloužily nejen účinkující děti, které naprosto s přehledem zvládly samostatně celé vystoupení, které trvalo 75 minut, ale také kostýmy z dílny učitelek mateřské školy. Ty často u obecenstva vyvolávaly při příchodu dětí na scénu salvy nadšení.
Pro veliký úspěch byly děti pozvány 22. května 2007 do Kutné Hory, kde v Městském Tylově divadle zahrají muzikál pro spřátelené Mateřské školy Kutná Hora – právní subjekt složený z osmi pracovišť – a pro širokou veřejnost města Kutná Hora.
Všichni v Mateřské škole Harmonie věříme, že toto je počátek hezké spolupráce s podobným právním subjektem, jako je ten náš. Už se těšíme na budoucí návštěvu Kutnohoráčků!
Vladimíra Říhová, ředitelka

Sonyen a Marty v zemi not
Dne 23. a 24. 10. 2007 nás navštívili autoři muzikálu Louka, který jsme s velkým úspěchem ztvárnili v minulém školním roce ve Společenském domě v Neratovicích a v Kutné Hoře. Soňa Minolová a Martin Maleňák z Havířova nám přivezli svůj hudební pořad Sonyen a Marty v zemi not, kde jsem měli možnost nejen si zazpívat známé písničky z muzikálu Louka, ale seznámit se i s novými písněmi této hudební dvojice. Paní Soňa velmi krásně zpívala, pan Martin ji doplňoval vynikající hrou na kytaru a my jsme si s nimi s velkou chutí zazpívali a také jsme se zaposlouchali do jejich nových písní. V úterý 23. 10. vystoupili v MŠ U rybiček pro 3 mateřské školy a ve středu 24. 10. v MŠ Sluníčko pro další 3 mateřské školy. A v úterý také skupina šikovných dětí z MŠ Sluníčko nahrála s autorskou dvojicí dvě písně na nové album písniček, které tato dvojice v dohledné době vydá. Vystoupení i nahrávání se opravdu vydařily a už teď se všichni těšíme na další písničkový pořad.
Vladimíra Říhová, ředitelka
http://ms-neratovice.cz/aktuality.htm
 
Máte pozitivní zkušenost s naší hudební tvorbou? Napište nám, rádi uveřejníme Váš názor na našem webu. Děkujeme srdečně všem, kteří oceňujete naší práci.
Martin Maleňák a Soňa Minolová (dříve Buchwaldková)

 

NAŠE A VAŠE ÚSPĚCHY:
V celonárodní soutěži "Slavíci ve školní lavici" postoupila Barborka Studnická (5 let) z Mateřské školy U Jeslí v Havířově s písní "Malina" do finále a získala 2.místo v I. kategorii. Barborku si můžete poslechnout i na minutovém videu níže.

Písničky z CD "Rok" zařadila do svého tanečního repertoáru ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově a v soutěži "O Zlatý kahan Bas klubu Příbor" s písní Červíček se umístila na 1. místě.

Díky prodeji CD "ROK" jsme mohli z výnosu přispět asociaci Stonožka Ostrava.

Těší nás, že se mnoho školek zapojilo do zkoušení muzikálu, který jsme speciálně pro školky připravili. Stáhnout scénář si můžete zde: Stažení scénáře MUZIKÁLU ve formátu .doc

Neratovické školky Harmonie se ujaly Muzikálu LOUKA opravdu s chutí a výsledkem bylo nadšení nejen dětí a pedagogů, ale hlavně rodičů, kteří nevěřícně kroutili hlavami nad výkony svých ratolestí.

 

Nahrávání zpěvu s neratovickými dětmi. Děti si zazpívaly v písničce Oceán a Kouzelná melodie na posledním CD Letem světem.

ZUŠ B.Martinů v Havířově použila s velkým úspěchem naše písničky Červíček, Sněhulák a Sněženky v okresním kole ZUŠ a vyhrála první místo!!!   http://www.zusbm.cz/?page=33&lang=cze


Sněhulák. ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově.

Červíček. ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově.

 

Jména dětí Sborečku MŠ Petřvaldská, které se podílely na nazpívání sborů na CD LOUKA:

Eliška Državová, David Karlovský, Katka Čižinská, Klárka Balánová, Marianka Múdra, Baruška Majerová, Andrej Sedláček,Veronika Blaníková, Katka Unucková, Anička Hranická, Danielka Otisková, Terezka Gonová, Karolínka Klimentová

Učitelka – vedoucí pěveckého sboru: p.Monika Otisková 

Ředitelka MŠ Petřvaldská, Havířov-Šumbark: p.Zdeňka Hýžová

Na zpěvu se podílely i tři děti, které zpívaly na CD ROK: Danielka Mlčúchová, Barborka Studnická, Darinka Cyroňová.

Děkujeme!!!Dětské CD - písničky pro malé dětičky
www.detskecd.info
© Copyright 2005-2016 Martin Maleňák, všechna práva vyhrazena.

Partneři | Doporučujeme: | Zábava pro děti | Letní dětské tábory | Design RMN
domů mp3 ukázky objednávka